O!Fka 2/2021

O!Fka 2/2021

W TYM NUMERZE:

Publicystyka, a w niej bajkowe korzenie współczesnej fantasy od sąsiadów zza Odry w tekście Patryka Tomali; nowy typ superbohatera, który bawi się z konwencją bycia tym „jedynym słusznym sprawiedliwym”, zostanie omówiony przez Tomasza „Tomihara” Jędrczaka, a esejem wprowadzającym w gry figurkowe na przykładzie Warhammera zaszczyci nas Robert Zachara.

Opowiadania Sekcji Literackiej, które w niniejszym numerze będą inspirowane horrorami. Drastyczną historię, snującą się ulicami Opola, przesyconą mrokiem i wątpliwością dotyczącą tego co jest rzeczywistością, a co (jeszcze!) nie, przedstawi Wam Ala Marynowicz w opowiadaniu Najciemniej pod latarnią. Natomiast Maciej Janocha, w swoim skromnym współudziale, popełnił brutalne opowiadanie inspirowane mrokami średniowiecza. Nie dajcie się zwieść poczuciu bezpieczeństwa w domowych pieleszach… dreszczyk grozy „idzie” już po Was!

Wywiad z Agatą Suchocką – opolską pisarką o wszechstronnym talencie literackim, autorce książek zarówno o wampirach, jak w tematyce SF – oraz Anną Strokowską – dobrym duchem Fandomu Polskiego i pierwszych Opolconów.