O!Fka 1/2021

W tym numerze:

Publicystyka, w której Tomasz „Tomihar” Jędrczak ukazuje „Mandaloriana” z nowych, ciekawych perspektyw; Estera Kwasik odpowiada na pytanie, dlaczego warto grać z dziećmi w gry planszowe, a Marcel Lauer, zasłużony Mistrz Gry, przytacza anegdoty w Kwiatkach z sesji.

Opowiadania Sekcji Literackiej w klimacie stalinpunk, gdzie przedstawiona jest alternatywna wersja rzeczywistości, w której komunizm przetrwałby o wiele dłużej, dzięki adaptacji kolejnych osiągnięć technologicznych. Blok Zwycięstwa Szymona Płuski ukazujący melancholię świata po apokalipsie, przywołując na myśl filmowe wizje Tarkowskiego. Kacper Sumiński w opowiadaniu pt. Sprawdzenie analizuje nowy system inwigilacji obywateli, nie tylko pod kątem etyki, ale i transhumanizmu, natomiast Samuel Gidel w A zero stało się jeden snuje opowieść o Blaszeńce – jednej z lepiej napisanych postaci-robotów.

Wywiad z Andrzejem Trybułą – opolskim fantastą, autorem powieści Majowa pora sucha – oraz Januszem Kajdarem – zasłużonym członkiem pierwszego klubu sympatyków fantasy w Opolu.